Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak pielęgnować boba? 2018

Do jakiej twarzy pasuje fryzura na boba?

Jedną z popularniejszych, krótkich fryzurek damskich okazuje się stylowy bob, uczesanie pasujące niemalże do każdego kształtu twarzy i odpowiednie zarówno do mocnych i gęstych, jak również cienkich włosów.

Klasyczny bob to fryzurka odpowiednia przede wszystkim dla Pań o drobnej, szczupłej twarzy i posiadaczek niezbyt gęstych włosów, które dzięki krótkiemu przystrzyżeniu do linii brody zyskują optycznie na objętości i puszystości. Jednakże zależnie od własnych upodobań lub inspiracji fryzurami gwiazd można z powodzeniem dokonać innowacji w takim uczesaniu.

Bardzo modne i popularne okazują się dziś również boby z asymetryczną grzywką zaczesywaną na bok lub nad czoło. Z powodzeniem więc można przez taką fryzurę zamaskować zbyt wysokie czoło lub nieproporcjonalne rysy. Panie o okrągłej buzi z wydatnymi policzkami śmiało mogą wykonać również boba z dłuższymi, mocno wycieniowanymi w przedniej części kosmykami, które optycznie wydłużą i wysmuklą twarz.

Niezależnie jednak od wybranego fasonu takiej stylowej i kobiecej fryzurki należy wiedzieć, jak odpowiednio ją pielęgnować i modelować. Aby zapobiec łamaniu  przesuszeniu włosów odradza się prostowanie oraz kręcenie włosów na gorąco. Warto także zrezygnować z suszarki czy lokówki, na rzecz prostego i łatwego modelowania na okrągłej szczotce. Dzięki temu włosy będą lśniące, mocne i pełne życia.

Aby nadać uczesaniu lekkości i puszystości należy również regularnie podcinać końcówki, co zapobiegnie ich łamaniu i rozdwajaniu się. Co więcej, częsta kontrola długości włosów pozwoli na swobodne, łatwe i bezproblemowe ich układanie w finezyjne fryzurki ślubne czy wieczorowe. Podcinanie końcówek powinno dotyczyć zarówno tylnych kosmyków boba, jak i przednich, nierzadko dłuższych pasemek, które warto także delikatnie wycieniować, modelując tym samym kształt twarzy.

Do codziennej pielęgnacji boba można także wykorzystać mocną piankę, żel lub gumę do włosów, szczególnie jeśli wykonujemy uczesanie z kręconych włosów. Od czasu do czasu warto zafundować sobie także odżywiające i regenerujące zabiegi pielęgnacyjne z użyciem jedwabiu lub specjalnych odżywek odbudowujących strukturę włosa.