Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Komu pasują krótkie włosy? 2018

Damskie uczesania z krótkimi włosami

Obecnie bardzo modnymi są wygodne i efektowne damskie fryzurki z krótkich włosów, które mogą okazać się o wiele bardziej kobiece i zmysłowe niż klasyczne  upięcia z warkoczami czy fantazyjnymi kokami.

Jednakże przed wizytą u fryzjera warto zadać sobie pytanie, komu najbardziej pasować będą takie uczesania. Nie zawsze bowiem wystylizowane na modną fryzurę gwiazdy uczesanie odpowiadać będzie naszym rysom twarzy oraz kondycji włosów, przez co może stwarzać bardziej groteskowe niż eleganckie zestawienie. Kto w takim razie może zdecydować się na modną i stylową, bardzo krótką fryzurkę?

Styliści podkreślają, iż nie wszystkie, modne i pomysłowe uczesania będą korzystnie wyglądać przy każdym typie i kształcie twarzy. Równie ważnym kryterium doboru uczesania będzie również nasz wiek, bowiem Panie starsze powinny przede wszystkim wybierać skromne i delikatne cięcia, podkreślone jasnymi balejażami lub cieniowanymi końcówkami. Świetnie sprawdzi się więc tutaj symetryczny bob lub wygodne uczesanie z grzywką, szczególnie przy twarzy zbyt okrągłej z wydatnymi policzkami.

Warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż większość krótkich fryzurek nie będzie zalecana Paniom otyłym o okrągłej twarzy, bowiem niedługie kosmyki przylegające do policzków optycznie poszerzą ją, stwarzając niezbyt efektowną stylizację. Z kolei uczesania z kręconymi włosami warto stosować przy szczupłych i pociągłych twarzach, bowiem puszyste fale i drobne loczki wizualnie zaokrąglą zbyt wydatne kości policzkowe.

Zniszczone, łamliwe lub cienkie włosy można z kolei efektownie wymodelować na piance lub mocnym żelu, dzięki czemu stworzymy wrażenie objętości, odpowiednie w szczególności dla szczupłej twarzy. Aby zamaskować wydatną szczękę lub szeroki i długi nos, warto zdecydować się także na urozmaicenie fryzurki fantazyjną, cieniowaną grzywką, zaczesywaną na jedną stronę.

Owalną buzię można z kolei wymodelować przez asymetrycznego boba, w którym przednie kosmyki będą nieco dłuższe od tylnych. Takie uczesanie okaże się również niezwykle praktyczne i wygodne, zaś jego codzienna stylizacja będzie banalnie łatwa i mało czasochłonna. Co więcej, uczesanie z dłuższymi pasmami przy twarzy to również propozycja na romantyczną, bardzo kobiecą i zmysłową fryzurę, odpowiednią na wiele rozmaitych okazji i poważnych uroczystości.