Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Modelowanie kręconych włosów 2018

Krótkie ścięcia dla kręconych włosów

Stylowe i eleganckie kobiece fryzurki z krótkich włosów można niemalże dowolnie układać i oryginalnie modelować, nadając uczesaniu lekkości, zmysłowości i romantycznego charakteru.

Oprócz fryzur „na chłopczycę” czy symetrycznych bobów doskonałym sposobem na odmienienie fryzury może okazać się zakręcenie włosów na papilotach lub wałkach. Zabieg taki można wykonać zarówno na specjalną okazję, tworząc choćby piękne uczesanie ślubne z luźno wypuszczonymi wokół twarzy i karku kosmyczkami z upiętym z tyłu niewielkim koczkiem.

Jednakże Panie o naturalnie kręconych włosach lub planujące wykonanie trwałej ondulacji równie mogą zdecydować się na krótkie, modne cięcia, zarówno proste jak i asymetryczne. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, komu pasują krótkie włosy, bowiem nierzadko taka przystrzyżona fryzurka może optycznie pogrubić twarz i sprawić wrażenie ciężkości. Krótkie loczki i fale polecane są zatem przede wszystkim kobietom o drobnej, wąskiej i szczupłej twarzy, która dzięki puszystym falom zyska na objętości, wizualnie modelując twarz.

Z krótkich, sięgających połowy ucha włosów można z powodzeniem stworzyć piękną, kręconą lub falowaną fryzurkę z luźno wypuszczonymi kosmykami. Posiadaczki grubych i mocnych włosów mogą z powodzeniem zdecydować się na wycieniowanie poszczególnych pasm, dzięki czemu uczesanie będzie wyglądało bardzo naturalnie, świeżo i dziewczęco. Jednakże fryzury z cienkich włosów warto przystrzyc równo, by nie narażać włosów na strzępienie i łamanie.

Fryzurę z krótkich, kręconych włosów można również urozmaicić poprzez zastosowanie asymetrycznej grzywki, najlepiej niezbyt gęstej i wycieniowanej. Zależnie od wybranych stylizacji grzywkę taką będzie można na przykład upiąć na bok lub wywinąć nad czoło, tworząc oryginalnego i stylowego irokeza, odpowiedniego na specjalną okazję. Fryzura taka pasować będzie jednak przede wszystkim Paniom młodszym i nastolatkom.

Obecnie znaczną popularnością cieszą się również uczesania z wygolonym jednym lub dwoma bokami głowy. Rozwiązanie takie z pewnością okaże się trafione w przypadku Pań o bardzo gęstych włosach, których układanie sprawia nieco problemów. Aby odpowiednio zadbać o często niesforne, kręcone kosmyki warto po umyciu nałożyć na nie nieco regenerującej odżywki. Aby zapobiec łamaniu i rozdwajaniu końcówek odradza się suszenie na gorąco. Zamiast tego fryzurę można z powodzeniem modelować na szczotce lub wałkach z gąbką, które nie niszczą włosów.