Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak układać łamliwe włosy? 2018

Jaka fryzura dla cienkich włosów?

Wiele Pań decyduje się obecnie na wykonanie stylowej, zmysłowej i efektownej fryzurki z krótkich włosów, która ponadto okazuje się niezwykle wygodna i praktyczna niezależnie od sytuacji.

Jednakże przed wyborem modnej fryzury gwiazd ekranu należy dokładnie zaplanować jej przyszły wygląd, biorąc pod uwagę zarówno kształt twarzy, jak i predyspozycje włosów do układania i modelowania. Niektóre uczesania wymagać bowiem będą częstych zabiegów pielęgnacyjnych, co zapobiegnie ich łamaniu, przesuszeniu lub nadmiernemu wypadaniu. Co więcej, nie każde uczesanie pasować będzie do naszej fizjonomii, zatem należy dokładnie przemyśleć wybór fryzurki.

O ile w przypadku posiadaczek grubych, gęstych i mocnych włosów można pozwolić sobie na wykonanie niemalże każdej fryzury z bardzo krótkich włosów lub z asymetrycznym cieniowaniem, o tyle włosy słabe i łamliwe wymagają od nas szczególnej troski. Mowa tutaj nie tylko o zabiegach kosmetycznych, regularnym odżywianiu czy unikaniu suszenia i kręcenia włosów na gorąco, ale również o odpowiednim przystrzyżeniu cienkich kosmyków.

Aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek czy łamaniu włosów na co dzień lub na specjalną okazję warto wykonać prostą, ale efektowną i praktyczną fryzurkę, na przykład równo przyciętego boba. Jeśli jesteśmy posiadaczkami zbyt okrągłej twarzy z powodzeniem możemy zdecydować się na cięcie asymetryczne, z dłuższymi kosmykami przy twarzy i krótszymi przy karku. Cienkie i zniszczone włosy nie powinny być jednakże zbyt mocno cieniowane gdyż naraża je to na przesuszenie i zwiększoną łamliwość.

Cienkie i niezbyt gęste włosy można również zakręcić na papilotach lub drobnych wałkach, tworząc efektowną fryzurę z loczkami, która optycznie sprawi wrażenie puszystości i wymodeluje drobną, szczupłą twarz. Z pewnością doskonale sprawdzą się w takim przypadku także bardzo krótkie uczesania na chłopczycę, należy jednak regularnie podcinać końcówki, poprawiając ogólną kondycję włosa, szczególnie jeśli zdecydujemy się na częste zabiegi fryzjerskie, na przykład koloryzację lub ondulację.